Elektroninių parduotuvių kūrimas

Elektroninių parduotuvių kūrimas

Pradedate verslą ir norite išbandyti jį internete tuomet Jums reikalingas elektroninių parduotuvių kūrimas. Žinoma pradžioje pakaktų ir vienos el-parduotuvės, bet vėliau galima būtų turėti ir keletą. Kiekviena el-parduotuvė galėtų būti skirta kažkokiai prekių grupei ar kategorijai.

Elektronines parduotuves kūrimas – tai programuotojo, o ne mėgėjo darbas, nes parduotuvė daug sudėtingesnis ir daugiau darbo reikalaujantis darbas, negu paprasta internetinė svetainė. O atsižvelgiant į tai ir kaina būna didesnė.

Kodėl vis daugiau jaunųjų verslininkų renkasi e-komerciją, tai yra prekyba internete? Viena iš pagrindinių priežasčių yra ta, kad prekiauti internete yra daug paprasčiau ir išlaikyti elektroninę parduotuvę yra daug pigiau nei tikrą parduotuvę.

elektroniniu parduotuviu kurimas
Elektroninių parduotuvių kūrimas

Už ką reikia mokėti įsigyjant elektroninę parduotuvę:

  • Domeną. Domenas tai yra internetinis url adresas (pvz.: www.jusudomenas.lt). Domeno kaina nėra didelė. Kaina apie 20-30lt/metus. Bet jeigu Jūs domeną pirksite iš perpardavinėtojų (kurie supirkę populiaresnius domenus su tikslu parduoti ir uždirbti) tuomet kaina gali būti nuo 50lt. iki 1000lt. ir t.t.
  • Hostingą. Hostingas tai Jums suteikta vieta serveryje, kur bus talpinama visa elektroninė parduotuvė. Hostingo kaina priklauso nuo reikiamos duomenų talpinimo vietos. Pavyzdžiui nedidelė elektroninė parduotuvė (apie 1000 prekių) gali laisvai tilpti ir į visai nedidelį hostingą (pavyzdžiui 300MB). Bet viskas priklauso kiek informacijos norėsite patalpinti. Jeigu ketinate talpinti didelės kokybės nuotraukas ar video medžiagą tuomet Jums tikrai reikės daug didesnės vietos serveryje. Beto jeigu ketinate pradėti gan didelį el-komercijos projektą, kuriam reikės keleto el-parduotuvių ir dar paprastų svetainių tuomet reikėtų pagalvoti ir apie rimtesnį hostigą t.y. dedikuotą serverį.
  • Elektroninės parduotuvės programavimą. Apytikslė kaina gali būti nuo 800lt. iki kelias dešimt tūkstančių, nes viskas priklauso nuo programavimo sudėtingumo ir reikalingų funkcijų.
  • Dizainą. Yra kelis dizaino sprendimo variantai. Pirmasis yra brangus – samdyti svetainių dizainerį, kad jis Jums sukurtų individualų dizainą. Tačiau individualaus dizaino kaina svyruoja nuo 1000lt iki keliolikos tūkstančių litų, o viskas priklauso nuo dizaino sudėtingumo ir Jūsų poreikių. Kitas daug pigesnis būdas įsigyti dizainą, tačiau tokie dizainai prieinami visiems ir Jūs neturėsite unikalumo. Bet tokių dizainų kainos siekia vos 100-300litų, o jų kokybė ne ką prastesnė už individualų. Be to nusipirkę tokį dizainą dažnai net per vartotojo meniu Jūs galėsite keisti daug parametrų (fono spalva, šrifto spalvą, mygtukus ir t.t.) todėl Jūsų pirktas dizainas bus bet kuriuo atveju kažkiek unikalus. O jeigu norėsite kažkiek kitokių pataisymų kreipkitės į parduotuvė programuotoja, kuris už simbolinį mokestį (jei nebus daug dizaino keitimo) Jums padarys reikiamus pakeitimus. Nes bet kokiu atveju reikės pirktą dizainą pritaikyti ir šiek tiek koreguoti. Nėra taip, kad nusiperki dizainą ir copy/paste ir viskas veikia. Dauguma dizainų kuria užsieniečių ir tie dizainai dažniausiai būna pritaikyti anglų kalbai, o Lietuviškai nevisada viskas tinka. Kodėl? Pavyzdžiui angliškai mygtukas būna „Add to cart“, o Lietuviškai bus „Pridėti į krepšelį“. Kaip matote išvertus į Lietuvių kalbą tekstas bus ilgesnis ir automatiškai šis mygtukas pailgėja ir atsižvelgiant į dizainą ne visada gražiai atrodo. Kartais reikia mažinti šiek tiek šriftą, kad tilptų į rėmus arba sutrumpinti vertimą į „Į krepšelį“ ir pan. Tai buvo tik vienas iš paprasčiausių pavyzdžių, bet būna ir daug sudėtingesnių sprendimo variantų
  • Elektroninės parduotuvės administravimą. Administravimas tai yra prekių, prekių kainų, prekių aprašymų, kitos informacijos talpinimas ir redagavimas, bei pirkimų ir pardavimų priežiūra ir administravimas. Galimi keli sprendimo būdai: Pirmasis tai samdyti IT specialistą arba nors kažkiek išmanantį IT, kuris galėtų administruoti el-parduotuvę. Šiuo metu kuriamos e-parduotuvės taip, kad jų administravimas būtų pakankamai parastas ir nesudėtingas, todėl administruoti internetinę parduotuvę nebus sunku. Taigi jei norite sutaupyti tuomet yra kitas būdas t.y. administruoti viską pačiam. Elektroninės parduotuvės programuotojas Jus supažindins ir išmokys naudotis gana greitai ir paprastai. Tuomet Jūs patys lengvai galėsite sukurti prekių kategorijas, įkelti produktus ir visą kitą reikalingą informaciją.

Internetinių parduotuvių kūrimas – apibendrinimas

Internetinių parduotuvių kūrimas tai domenas, hostingas, programavimas, dizainas ir administravimas. Paprastai kiekvienas elementas atliekamas atskiro specialisto, bet kai žmonės kreipiasi dėl internetinės parduotuvės tuomet jiems pasiūlomas visas vienas paketas, kad nereikėtų galvoti apie kiekvieną dalyką atskirai.

Internetinė parduotuvė tai būtina priemonė norint padidinti pardavimus, nes šiuo metu praktiškai kiekvienas verslininkas turi arba svetainę arba internetinę parduotuvę.

internetines parduotuves kurimas
Internetinės parduotuvės kūrimas

1 komentaras

  1. Dedicated server

    Elektroniniu parduotuviu kurimas – tai Lieuvoje vienas is populiariausiu prekybos budu. Taigi jei Jus norite prekiauti internetu, reklamuoti savo produktus mes Jums galime pasiulyti el. Parduotuves arba tiesiog prekiu katalogo kurima. Imonei neturinciai internetines pardavimu sistemos butu labai sudetinga konkuruoti, bei pasiekti norimu rezultatu pardavimuose.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>