SEO optimizacija

Elektroninės parduotuvės SEO

SEO tai yra angliškas trumpinys, kuris išsišifruoja taip: search engine optimization (paieškos sistemų optimizavimas). O elektroninės parduotuvės kūrimas ir SEO paslaugos turėtų būti neatsiejamas dalykas, nes be SEO jus sunkiai ras internete. Optimizuotos elektroninės parduotuvės randamos daug lengviau, o tai reiškia, kad tos parduotuvės ir parduoda daugiau. Todėl jeigu nuspręsite kurti el-parduotuvę būtinai iškart pradėkite galvoti apie SEO. Galite samdyti šios srities specialistus arba bandyti mokytis pačiam ir optimizuotis savo svetainę.

elektronines parduotuves SEO
Elektroninės parduotuvės SEO

Elektroninės parduotuvės optimizacija

Elektroninės parduotuvės optimizacija yra sunkesnė, nei paprastų svetainių todėl tokio darbo kaina bus didesnė. Tačiau jeigu turite laiko ir noro galite pabandyti patys optimizuoti. Trumpai aprašysiu optimizacijos procesą.

elektronines parduotuves kurimas ir SEO
elektronines parduotuves kurimas ir SEO
Elektroninės parduotuvės kūrimas ir SEO

Optimizacija susideda:

  1. Vidinės elektroninės parduotuvės arba web svetainės optimizacijos.
  2. Išorinės optimizacijos.

KOMENTARAS: optimizacija visuomet prasideda nuo raktažodžių paieškos ir atrinkimo.

Kas yra vidinė puslapio optimizacija? Vidinė web svetainės optimizacija yra kai tvarkoma tiek techniškai (programuojant) tiek visos svetainės turinio (tekstai, foto, video ir t.t.).

Techninis e-parduotuvės parengimas tai yra specialus suprogramavimas ar tam tikro specifinio kodo įdėjimas į Jūsų elektroninę parduotuvę. Dar kitaip tariant el-parduotuvės sistema paruošiama taip, kad ji būtų „draugiška“ paieškų sistemų robotams. Tai yra parengiant specialius failus, kurie nurodo kas leidžiama indeksuoti (indeksuoti tai yra kai paieškos sistemos skaito svetainės turinį ir informacija ir pan.). Arba netgi specialaus kodo įdėjimas, kuris nurodo kada pageidaujame, kad į svetainę atkeliautų paieškų sistemų robotai. Tuomet suprogramuojama taip, kad vartotojas pats galėtų valdyti ir redaguoti puslapių antraštes, meta aprašymus, meta raktažodžius, puslapių url adresus ir t.t.  Toliau pakoreguojami parduotuvės dizaino failai tam, kad reikiamose vietose būtų uždėti tinkamos antraštės (pvz.: <h1>prekės pavadinimas</h1>  ir t.t.) H1 antraštė turi būti uždėta tik vieną kartą per visą puslapį, h2 – 1,2 kartus, h3 – 3-10 kartų (priklausomai nuo teksto kiekio) ir t.t. Tai tik keletas techninių elementų, kurie svetainę ar el-parduotuvę padaro „draugiškesnę“ SEO paieškos sistemoms.

Turinio ir visos svetainės informacijos ir nuorodų sutvarkymas. Trumpai parašysiu apie turinį ir nuorodas. Tačiau visų pirma reikia susitvarkyti svetainės schemą arba kitaip tariant svetainės struktūrą. Tai yra reikia gerai pagalvoti ir susidėlioti visas prekių kategorijas pagal prekių pogrupius. Kategorijas pasistengti pavadinti pagal pagrindinius raktažodžius. Kategorijų antraštės, meta aprašymai – unikalūs ir taisyklingi. Kategorijų url statinis (pvz. www.pardavimas.eu/kompiuteriai , o ne www.pardavimas.eu/cat?id#52) Kategorija trumpai ir tinkamai aprašyta. Tai yra teksto turi būti apie 300 žodžių, juose pavartojant kelis kart reikiamą raktažodį. Lygiai tą patį padaryti ir su produktų puslapiais ir kitais informaciniais puslapiais. Žinoma informaciniai puslapiai galit urėti teksto tiek kiek reikia. O į kategorijas iki 300 žodžių, kad būtų naudos paieškų sistemoms ir kad parduotuvės lankytojams nebūtų per daug teksto. Nes jei bus per daug teksto apie nieką tai klientui tikrai nepatiks ir jis gali būti, kad išeis iš parduotuvės nieko nepirkęs. Atkreipiu dėmesį į tai kad darant vidinę puslapio optimizaciją yra būtina daugiau dėmesio skirti į vartotoją/lankytoją, kad jam svetainė būtų ir informatyvi ir patogi naudotis, nes google ir žiūri į tai kas patogu ir įdomu vartotojui tą google ir vertina labiau. Taip pat patartina vengti flash ar kitų java scriptų, kuri nelabai patinka google robotukams.

Čia pateikta tik paviršutinė informacija apie  elektroninės parduotuvės vidinę SEO optimizaciją tam, kad bendrai nors šiek tiek susidarytumėte nuomonę kas tai yra ir kaip tai daroma.

Išorinė elektroninės parduotuvės optimizacija

Išorinė elektroninės parduotuvės optimizacija tai sekanti žingsnis, kai jau susitvarkėte su vidine puslapio optimizacija. Patartina išoriškai tvarkyti tik tuomet, kai viduje jau viskas sutvarkyta. Išorinė optimizacija yra daug svarbesnė ir turi daug daugiau įtakos dėl puslapio iškėlimo į google geresnes vietas nei vidinė. Tačiau išorinė optimizacija yra sunkiau atliekama ir ji gali papildomai kainuoti. Išorinės optimizacijos paslaptis tai yra nuorodų gavimas (per jums aktualius raktažodžius) iš kitų internetinių puslapių. Tačiau ne taip paprasta gauti gerą ir vertingą nuorodą. Geros ir vertingos nuorodos kainuoja. Taip galite gauti ir nemokamų nuorodų, bet būkite atidūs, nes nuoroda nuorodai nelygi. Visų pirma yra gana svarbu gauti nuorodą iš panašaus turinio svetainės, tuomet nuoroda vertingesnė. Toliau reikėtų žiūrėti kiek iš to puslapio išeina nuorodų. Nes jeigu iš kažkokio puslapio išeina išmatai nuorodų tuomet tikrai ta nuoroda nėra vertinga. Dar reiktų atkreipti dėmesį ir į puslapio laipsnį (angl. page rank). Kuo didesnis puslapio page rank tuo nuoroda vertingesnė. Taip pat jeigu nuorodą gausite, kad ir iš gero puslapio su aukštu page rank, bet ta nuoroda bus kažkur puslapio apačioje arba šoniniame stulpelyje tuomet nuorodos kokybė prastėja. Geriausia nuoroda yra ta kuri yra iš teksto t.y. iš turinio.

Tokia trumpa išorinės elektroninė parduotuvės optimizacijos apžvalga, kuri tikiuosi nors kiek praplėtė žinias apie optimizaciją.

Elektroninės parduotuvės ir SEO kaina

Elektroninės parduotuvės kūrimas ir SEO turėtų „eiti“ greta. Nes kitu atveju ar Jūs sugebėsite kažką parduoti jeigu Jūsų neras internete? Galima ir kitai būdais reklamuotis, pavyzdžiui per google adwords skelbimus. Tačiau šie skelbimai nėra pigūs. Jų kaina priklauso nuo raktažodžio, bet vidutiniškai kainos yra tokios nuo 1 iki 2 litų už paspaudimą. Bet juk nekiekvienas gali iškarto skirti tokius pinigus vien tik už paspaudimą, todėl reikia pagalvoti ir apie SEO optimizacija kaina. Dar kitas dalykas jau visiems gerai žinomas yra tas, kad žmonėms nepatinka per „prievartą“ kišama reklama, ar ne? Žmonėms labiausiai patinka tuomet, kai jie ieško internete norimo dalyko ir jį randa. Taigi dauguma žmonių žino kas tie adword skelbimai google sistemoje, todėl dažnas žmogus spaudžia ne ant reklaminio google skelbimo, o ant to natūralioje paieškoje rastos prekės ar informacijos. Google skelbimai yra keletas skelbimų išdėstytų google viršuje (šiek tiek išryškinti) ir dešinysis šoninis stulpelis.

Kas spaudžia ant google skelbimų? Kurie nežino, kad tai reklama, o tiesiog spaudžia tai ką google išmeta į pirmą vietą. Arba spaudžia ant skelbimų konkurentai, kad kuo daugiau nuskaičiuotų konkurentui pinigų. Ir kiti variantai…

google reklama
Google reklama apibraukta raudonai

Elektroninės parduotuvės kaina

Kiek kainuoja elektroninės parduotuvės kūrimas? Kainos įvairios, nes viskas priklauso nuo kliento poreikio. Bet galiu pateikti kainos sudedamąsias dalis.

elektronines parduotuves kaina
Elektroninės parduotuvės kaina

Pirma Jums kainuos domenas. Domenas tai jūsų elektroninės parduotuvės adresas, pavyzdžiui: www.manodomenas.lt. Domeno kaina metams apie 20-30lt. Tai tikrai nedidelė kaina, bet jeigu norimas domenas užimtas ir jį turi asmuo nupirkęs su tikslu parduoti, tuomet gali kainuoti ir nevieną šimtą litų. Bet vėliau metinis mokestis liks apie 20-30 litų.

Antras dalykas tai hostingas. Tai yra vieta serveryje, kur bus patalpinta visa elektroninės parduotuvės informacija ir failai. Hostingo kainos įvairios ir priklauso nuo reikiamo serverio dydžio. Jeigu elektroninė parduotuvė nebus itin didelė ir joje netalpinsite didelės kokybės paveiksliukų ar video, o prekių nebus daugiau nei 1000 tuomet gal Jums užtektų ir nedidelio hostingo, tokio kaip 300MB. Tačiau ne visosm internetinės parduotuvės pakaks tiek vietos, bet pasirinkus Opencart turėtų pakakti. Opencart el-parduotuvė be prekių užima apie 15-30MB. Taigi kokia tokio nedidelio hostingo kaina? Kaina apie 60-100lt/metus.

Trečias dalykas tai pačios elektroninės parduotuvės programavimas, kurio kaina taip pat įvairi ir kaip jau sakiau viskas priklauso nuo kliento poreikių. Bet minimali kaina prasideda nuo 700lt.

Ketvirtas dalykas: elektroninės parduotuvės dizainas. Individualus dizainas Jums gali kainuoti nuo 1000 iki 2000lt ir t.t., bet jeigu pasirinksite dizaino šabloną su jūsų nurodytai pakeitimais, tuomet dizainas gali kainuoti vos 200-300lt.

Penktas dalykas. Elektroninės parduotuvės administravimas. Jums bus nemokamai jeigu valdysite viską patys, o kainuos jeigu samdysite administratorių. O kaina bus susitarimo reikalas.

Elektroninės parduotuvės SEO kaina

SEO elektroninei parduotuvei gali kainuoti nuo 500 iki 3000 lt ir dar daugiau. Viskas priklausys nuo to kokių rezultatų norėsite pasiekti ir kokioje google pozicijoje norėsite būti.

seo kaina elektoninei parduotuveil
SEO kaina elektroninei parduotuvei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>